Podręcznik oblicza epok 2.1 dla szkół średnich i uczniów języka polskiego

Podręcznik do języka polskiego jest niezbędną książką w wielu szkołach. Już na etapie szkoły podstawowej uczniowie muszą mieć taki podręcznik, a obowiązek ten nie zmienia się aż do szkoły średniej. Tam uczeń może spotkać się z podręcznikami od wydawnictwa WSiP, które oferuje serię Oblicza epok. Warto wiedzieć, że podręcznik “Oblicza epok 2.1” jest dedykowany dla uczniów klas 2 liceum lub technikum. Co można znaleźć w książce? Warto się o tym przekonać i czytać dalej.

Podręcznik “Oblicza epok 2.1”- niezbędnik do języka polskiego

Oblicza epok 2.1 to książka, która przyda się uczniom szkół średnich. To jest pozycja, która zawiera materiał nie tylko do lekcji języka polskiego, ale też na maturę. Można tam znaleźć materiał zarówno na maturę z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, jak i materiał na poziomie podstawowym. Jest to książka, która jest stosunkowo nową pozycją i została wydana zgodnie z obowiązującą reformą z 2019 roku. Jest to książka, która przyda się uczniom na maturę, a cały materiał jest rozłożony wygodnie na wiele części. Warto przyjrzeć się im wszystkim i zobaczyć, że jest to seria, która zawiera wiele informacji, zadań oraz dodatków, które rozbudzą ciekawość.

Książka “Oblicza epok 2.1 (język polski)“- co można znaleźć w tej pozycji?

“Oblicza epok 2.1” to podręcznik, który porusza zagadnienie romantyzmu. Jest ono wyjaśnione na wielu stronach razem z grafikami oraz tekstami różnych, sławnych autorów. Warto wiedzieć, że podręcznik przedstawia teksty zarówno rodzimych autorów, jak i zagranicznych. Są to teksty, które przedstawiają przeróżne zagadnienia, w tym także losy Polski, kiedy ta znajdowała się w pod okupacją. Przedstawione teksty pochodzą między innymi do Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego oraz wielu innych twórców. Warto też wiedzieć, że książka to wiele fotografii, która mają za zadanie przedstawić obrazy oraz rzeźby z danej epoki. Warto przyjrzeć się takim dziełom, by lepiej zrozumieć dawne czasy. Jest to sposób na poznanie przeszłości oraz zrozumienie jej.